16 mei 2025

Argwaan staat onderzoek ’t Zandt in de weg

0
geen-afbeelding

Het moeizame onderzoek in de zoektocht naar de pyromaan van ’t Zandt is te verklaren door het gebrekkig vertrouwen bij de bevolking in de politie. Dat zegt sociaal psycholoog Hans van de Sande.

De pyromaan sloeg binnen een tijdsbestek van drie maanden al veertien keer toe. Om de brandstichter te vinden, is inmiddels in ’t Zandt een permanente politiepost ingericht. Ook is de politie begonnen met huis-aan-huisbezoeken in de hoop meer informatie te krijgen. De bewoners laten echter tot dusver weinig los, zo is de ervaring.

Van de Sande denkt dat de bevolking de politie nog teveel als vreemde eend in de bijt ervaart. Op het platteland zijn de dienders tenslotte gaandeweg uit het dagelijks leven verdwenen.

Als de bewoners de politie nodig hebben, moeten ze zich daarnaast veel moeite getroosten om contact te krijgen. Dat veroorzaakt ergernis en wekt argwaan. Nu de politie op haar beurt de Zandsters nodig heeft, houden daarom velen de boot af, zo denkt Van de Sande.

www.rtvnoord.nl

Geef een reactie