9 februari 2025
Woensdag 16 maart komt Jan Olthof naar Stedum om een verhaal te vertellen over de bewoners van borg Nittersum: de Heeren van Stedum. Aansluitend is ook de boekpresentatie van het boek “De Heeren van Stedum” van Jan Olthof. Over de inhoud van zijn verhaal schrijft hij Stichting Historie Stedum het volgende: "Als klein jongetje speelde ik vaak bij Opa en Opoe Swieringa aan de Lopsterweg. Een pad langs hun huis gaf toegang naar een pad over het tuinbouwgebied naar een klein huisje met een brede gracht er om heen.
Een restant van de borg, het koetshuis. Ook was er een laantje verhard met steenslag dat Singel werd genoemd en uitkwam bij ’t ol viever’. Koetshuis, gracht, singel allemaal namen die aan de borg deden denken. Als kind kon ik er over fantaseren hoe er koetsen rondreden en mensen in prachtige gewaden rond liepen. Nu zestig jaar later ben ik me nog eens gaan verdiepen in de werkelijke geschiedenis. Ik neem jullie graag mee die geschiedenis in. Eppo Boelesmona van de Were die een vete moet beslechten tussen Eppo Menarda en zijn jonkvrouw Ida. Eppo Nittersum die als Schieringer ten strijde trekt naar Westeremden om zich te wreken op Hajo Wibbens. Egbert Clant die gevangen wordt gezet onder de Martinitoren en moet vluchten naar Bremen. Arbeiders op het land die zich afvragen wat er aan de hand is op de borg van Adriaan Clant als er koetsen rijden over de oprijlaan en er vreugdevuren wordt ontstoken. Johan Clant die op de kerkenraadsvergadering de ruzie tussen Oaltje en vrouw Bronkhorst moet oplossen. Berend Bentheim die de begrafenis moet regelen van baron van Lintelo en ten slotte wever Eltjes Apol die vertelt hoe de glorie van de borgheren verdwijnt en na het vertrek van Geracius word afgebroken."
Heel wat verhalen dus om kennis te maken met de Heren van Stedum.
Uitnodiging
Het bestuur van de S.H.S. nodigt u graag uit voor deze middag en avond. De middag wordt gehouden in het Hervorm Centrum (Bedumerweg 8) van 14:00 tot 16:00 uur. De avond is van 19:30 tot 21:00 in het clubgebouw van Stichting Historie Stedum (Stationsweg 29a). Consumpties in het Hervormd Centrum dient u zelf te betalen.

Stichting Historie Stedum,

Geef een reactie