22 maart 2025

Menninga: “Zeven keer bedreigd”

0

delfzijl – PvdA-fractievoorzitter Jan Menninga zegt in de afgelopen dagen zeker zes keer bedreigd te zijn door onbekenden. Die zouden hun gal hebben gespuwd over de fractievoorzitter en hem gewaarschuwd hebben vooral geen wethouder te worden in een nieuw college na de verkiezingen.

“EŽn keer heeft iemand zelfs gezegd dat als ik besloot wethouder te worden, ik niet in staat zou zijn om nog stap te zetten in het gemeentehuis”, aldus de fractievoorzitter. Menninga kreeg niet alleen anonieme telefoontjes, maar ook bedreigingen per email. Hij zegt ze als zeer vervelend te hebben ervaren.


Menninga kondigde maandagavond aan af te zien van het wethouderskandidatuur. De Wagenborger zegt dit niet te hebben gedaan vanwege druk uit het gewestelijk en nationaal partijbestuur, maar op eigen initiatief. Volgens bronnen binnen de partij was er wel degelijk zware druk op Menninga uitgeoefend.


Dagblad van het noorden

Geef een reactie