21 januari 2025

Scheiden van huisvuil is ‘probleem’ in Delfzijl

0

Delfzijl – Inwoners van de gemeente Delfzijl hebben weinig trek om het huisafval gescheiden op straat te zetten. Een eerste controle op de bakken leverde maar liefst driehonderd gele kaarten op.

Van de driehonderd gele labels werden er tweehonderd aan klikko’s in Delfzijl gehangen. Vooral in Delfzijl-Noord werd het huisvuil niet goed gescheiden aan de kant van de weg gezet. De overige kaarten gingen naar inwoners van Bierum en Woldendorp. Bewoners die een gele kaart hebben gekregen zijn genoteerd bij de gemeente. Wanneer ze bij de volgende controle opnieuw niet voldoen aan de eisen worden hun bakken niet meer opgehaald.


Jan Makken, opzichter van de dienst reiniging, betreurt het grote aantal waarschuwingen dat is uitgedeeld. ”Het gaat te vaak fout. Veelvuldig zitten beide vakken in een bak vol met restafval, in plaats van ŽŽn.” Veel bewoners kunnen hun afval niet kwijt in ŽŽn bak. ”Er zijn veel aanvragen voor een extra bak, dat is wel een goed teken.

www.dvhn.nl

Geef een reactie